WAŁBRZYCH: Spektakl „Kariera po polsku”

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2019/03/01
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza dorosłych na komedie pt. „Kariera po polsku” w reż. Macieja Damięckiego. Komedia ta jest sztuką opowiadającą o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Zostają wprowadzeni w świat establishmentu małego miasteczka przez żonę pyszałkowatego burmistrza, który ją zdradza i jest zajęty własną karierą.

Żona, kierowana zemstą, postanawia dowieść mężowi, że w dzisiejszych czasach burmistrzem może zostać każdy. Szuka odpowiedniego kandydata wśród żebraków. W tym celu przebiera się za żebraczkę i wchodzi w ich środowisko. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od ekonomii, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera żebraków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.

Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami, żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Po prostu prawdziwa komedia. Komedię będzie można zobaczyć 1 marca o godz. 19:00.

Informacja o biletach:

  • Bilety –  80 zł
  • Kasa biletowa teatru – tel. 74 666 73 41 – czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od godz. 8.30 do 11.30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.
  • Kup  Bilet  On-line – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl

AnPl