WAŁBRZYCH: Spektakl pt.”Koziołek Matołek”

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2019/09/08
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Wszyscy, mali sympatycy Koziołka Matołka już niebawem będą bardzo zadowoleni. A to za sprawą Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, w którym w niedzielę, 8 września o godzinie 12:30 odbędzie się spektakl pt.”Koziołek Matołek” w reżyserii Lucyny Sypniewskiej.

Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Po drodze poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Wykonuje wiele rozmaitych czynności: uczy się alfabetu chińskiego, zostaje wodzem plemienia, pracuje na farmie, wygłasza odczyty w różnych miastach, jeździ samochodem. Nierzadko wpada w tarapaty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu.

„Koziołek Matołek” to spektakl, podczas którego najmłodsi widzowie bardzo chętnie współgrają z aktorami, wtórując im śpiewnie oraz zachwycając się feerią barw i komizmem sytuacyjnym. Razem z wesołym Koziołkiem przemierzają kolorowy świat, poszerzając przy tym swoją wiedzę o nim.

AnPl