WAŁBRZYCH: Spektakl pt.”Wesele”

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2020/01/17 2020/01/19
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu ma przyjemność zaprosić w najbliższy weekend 17 stycznia – 19 stycznia na arcypolski dramat pt. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wojciecha Klemma.

Wiekopomne Wesele Wyspiańskiego odnosi się do obrzędu zaślubin, opowiada jednak zupełnie inną historię. Dlaczego biesiadnicy pragnąc radosnej przemiany, zamierają w chocholim tańcu? Dlaczego u Wyspiańskiego to niezwykłe święto budzi demony i sprowadza na nieświadomą społeczność zagładę? Twórcy przedstawiają przekorną i nieoczywistą opowieść o naszych narodowych wadach i mitach. Nie uciekają jednak przed autokrytyką i z dystansem i żartem opisują nasze swary.

– Jest to arcypolski dramat, ale tekst ten jest przede wszystkim bardzo krytyczny. Wyspiański odmalowuje nasze najgorsze cechy narodowe . Nie można powiedzieć, że WESELE opisuje Polskę pod słońcem. Opisuje ją raczej jako kraj we mgle, w smogu, gdzie wszyscy się ze sobą żrą. Temat samego wesela w Weselu nas zwodzi – mówi dramaturg spektaklu Tomasz Cymerman – Wyspiański na tle zabawy odmalował konflikty ludu polskiego. Pokazał przede wszystkim obraz polskiego chama, postaci, która dalej opisuje większą część naszego społeczeństwa. O tym chamie warto opowiedzieć.– mówi Wojtek Klemm, reżyser.

Obsada: Karolina Krawiec-Grzelczak/Dominika Zdzienicka, Katarzyna Janek [g], Anna Mikuła [g], Irena Sierakowska, Irena Wójcik, Mateusz Flis, Michał Kosela, Wojciech Marek Kozak [g], Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Wojciech Świeściak, Sebastian Wiertelak [g]

Godziny rozpoczęcia sztuki:

  • 17.01 / godz. 19:00 / Duża Scena
  • 18.01 / godz. 19:00 / Duża Scena
  • 19.01 / godz. 18:00 / Duża Scena Czas trwania spektaklu: 125 minut (bez przerwy)

AnPl