WAŁBRZYCH: Teatr Dramatyczny – Humor w teatrze

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2018/12/29 2018/12/30
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Po tegorocznym świątecznym lenistwie, warto pośmiać się w weekend w Teatrze Dramatycznym. Dwa pełne humoru spektakle Szaniawskiego „Sienkiewicz Superstar” „Przyszedł mężczyzna do kobiety”.

„Sienkiewicz Superstar, czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości” w reżyserii Anety Groszyńskiej. Spektakl jest zdobywcą wielu festiwalowych nagród. Na stulecie odzyskania niepodległości twórcy Zapolskiej Superstar… zapraszają na sequel – opowieść o Henryku Sienkiewiczu. Brawurowo przedstawiona biografia człowieka, który podarował Polakom historię i historia problemu, jaki z tego wyniknął. Przedstawienie o literaturze, odpowiedzialności i… Polsce AD 2018.

Na scenie Zofia Nałkowska, prezydencka para, aktor Daniel O., reżyser Jerzy H. i wreszcie on sam – Henryk Sienkiewicz we własnej osobie. Co ma nam dziś do powiedzenia i czy rzeczywiście znamy jego twórczość?

„Przyszedł mężczyzna do kobiety” to komedia romantyczna Siemiona Złotnikowa, której bohaterami są mocno doświadczeni przez życie, dojrzali ludzie. On – nieśmiały i zakompleksiony aptekarz po przejściach. Ona – udająca oschłą i zdystansowaną – kobieta z przeszłością.  Ich znajomość zaczyna się fatalnie. Rozczarowanie od początku. Ale może warto dać sobie szansę… Irena Wójcik i Piotr Tokarz nieustannie wzruszają i bawią widzów tą historią o nieskrępowanej potrzebie miłości. A w ścieżce muzycznej przedstawienia wielkie hity lat 80.!

AnPl