WAŁBRZYCH: Spektakl pt. „Polityczna opowieść”

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2018/12/14 2018/12/16
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Klasyczna XIX-wieczna amerykańska powieść o sile demokracji i o jej nadzwyczajnej kruchości. Spektakl pt. „Moby Dickiem czyli białym wielorybem” do zobaczenia na deskach wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego przez cały weekend.

W czasie, gdy demony nacjonalizmów i tęsknota za rządami silnej ręki budzą się na całym świecie, studium relacji załogi z charyzmatycznym kapitanem, który wszystkich zaczarował, naobiecywał, a teraz – na krawędzi katastrofy – w obliczu wielkiego wieloryba, nie można już nic zrobić – staje się niepokojąco aktualna.

O cenie osobistej zemsty, o siłach, których nie powinniśmy budzić, i o Naturze, zdolnej zatopić statki najodważniejszych wielorybników.

Teatr politycznej opowieści, głos w obronie zagrożonych gatunków i panorama świata, pełna poezji, ironii, filozofii i grozy.

Obsada: Angelika Cegielska, Sara Celler–Jezierska, Karolina Krawiec, Roksana Lewak, Irena Wójcik, Włodzimierz Dyła [g], Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Ryszard Węgrzyn

„Moby Dickiem czyli białym wielorybem”

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego

Piątek, 14 grudnia, godz. 19:00, Duża Scena

Sobota, 15 grudnia, godz. 19:00, Duża Scena

Niedziela, 16 grudnia, godz. 18:00, Duża Scena

AnPl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/ip803472-1/wp-content/themes/twojbiznes24/partials/article-related.php on line 17