WAŁBRZYCH: Uroczyste otwarcie Harcówki

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2018/09/15
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Już w najbliższą sobotę 15 września długo wyczekiwane przez wielu oficjalne otwarcie Harcówki. Dom Wycieczkowy PTTK „Harcówka” położony jest w Wałbrzychu, w Parku im. Jana III Sobieskiego. Budynek wzniesiony został w 1908 roku.

Prace remontowe w ponad stuletnim gmachu prowadzone są od zimy przez dzierżawcę obiektu ze wsparciem właściciela – Zarządu Sudeckich Hoteli i Schronisk PTTK Sp. z o.o. z Jeleniej Góry w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Nowy dzierżawca podjął się rewitalizacji Harcówki i uruchomienia w niej jeszcze wiosną 2018 roku części gastronomicznej. Remont się jednak przeciągnął i późną wiosną oddano do dyspozycji gości jedynie ogród.

Jesteśmy w trakcie załatwiania spraw organizacyjnych i nie możemy doczekać się otwarcia. Wkrótce podamy więcej szczegółów wydarzenia – czytamy na oficjalnej stronie na facebooku.

Muzyczna Wrześniówka rozpocznie się o godzinie 16:00, a grane będą na niej przeboje lat 70-tych i 80-tych. Harcówka zachęca również do kupna cegiełek w postaci koszulek czy materiałowych torb, które będą do odbioru na otwarciu.

AnKm