ŚWIDNICA: Wielka Rapsodia Świdnicka

  • Miejsce wydarzenia:
  • Data wydarzenia: 2015/01/31
  • Zobacz inne eventy w mieście:

Po udanej pierwszej edycji imprezy, która odbyła się w maju, Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza fanów hip-hopu na kolejną odsłonę Wielkiej Rapsodii Świdnickiej. 31 stycznia Klub Bolko w Świdnicy ponownie stanie się areną bitwy Freestyle, a jako headliner wystąpi Mielzky.

 

Wydarzenie: Wielka Rapsodia Świdnicka

Kiedy: 31. 01.2015, godz. 18:00

Gdzie: Świdnicki Ośrodek Kultury, Klub Bolko pl. Grunwaldzki 11

Szczegóły wydarzenia

 

Bitwa freestyle, która jest głównym elementem Wielkiej Rapsodii Świdnickiej, to słowne pojedynki raperów, którzy rywalizują ze sobą tworząc na żywo zwrotki nawiązujące do wylosowanych tematów. Pula nagród w przyszłym roku ponownie wyniesie 900 zł. Do poprzedniej edycji zgłosiło się 21 uczestników m.in. ze Świdnicy, Wałbrzycha i Wrocławia a zwycięzcą został Filipek z Milicza.

Trwają już zapisy do styczniowej bitwy – regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Muzykę do pojedynków ponownie zagra Aplaindygo w składzie Slime (mistrz Polski turntablistów), Bartek Bednarz (bas), Mateusz Chochołek (perkusja). Headlinerem 2. Wielkiej Rapsodii Świdnickiej będzie Mielzky – właściwie Tomasz Mielewski, rocznik 1988. W 2005 roku wypuścił album „Umrzeć w superbutach” w całości wyprodukowany przez Benncarta. Jest zrzeszony m.in. w kolektywie Sekaku Liveband, grającym rapcore, z którym wydał 3 płyty. Obecnie na koncie ma dwa oficjalne wydawnictwa – „Silny Jak Nigdy, Wkurwiony Jak Zwykle” oraz „1.5”, za które w warstwie muzycznej odpowiedzialny jest w głównej mierze duet The Returners.

Oprócz sporej dawki freestylu na mikrofonach, organizatorzy przygotowują też kolejne atrakcje, o których więcej informacji pojawi się wkrótce na stronach internetowych.

 

życie aglomeracji wałbrzyskiej

 

 

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/ip803472-1/wp-content/themes/twojbiznes24/partials/article-related.php on line 17