WROCŁAW: Spacer po dawnym browarze

  • Miejsce wydarzenia: Wrocław
  • Data wydarzenia: 2019/05/18
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wrocław

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i Hello Poland zapraszają na spacer po dawnym browarze, który dziś tętni kulturą i artystycznym klimatem.Ta perła architektury przemysłowej pochodząca z XIX wieku jest jednym z najlepiej zachowanych zespołów budynków browarnianych. Cudem ocalał od wyburzenia na początku XXI wieku. Na ten niezwykły spacer będzie można się udać w sobotę, 18 maja o godzinie 15:00

Historia browaru

Początkowo warzono w nim piwo na potrzeby lokali wrocławskich, których właściciele nie chcieli ulec konkurencji ze strony piwowarstwa przemysłowego. Po roku 1945 browar działał pod nazwą Browar Mieszczański, a następnie jako Oddział Mieszczański przyłączony został do Wrocławskich Zakładów Piwowarskich.

O wycieczce

O tym jak zmieniał się browar i jego zawiłej historii oraz o tym, że nie zawsze warzono tu piwo będzie można posłuchać podczas spaceru po zespole budynków dawnego browaru przy ul. Hubskiej. Po zwiedzaniu uczestnicy wycieczki będą mogli spróbować  degustacji, którą zapewni Warsztat Piwowarski. Chętnie będą mogli  spróbować także zestawu pięciu piw (po 100 ml) w cenie 10 zł/os. i kupić piwo butelkowe (płatne na miejscu). Wycieczkę poprowadzi przewodnik –  Michał Karczmarek.

Informacje dotyczące zapisów, kosztów wycieczki oraz formy płatności

AnPl