WROCŁAW: Wycieczka – Mroczny Wrocław

  • Miejsce wydarzenia: Wrocław
  • Data wydarzenia: 2019/03/16
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wrocław

Hello Poland zaprasza na drugą odsłonę wycieczki Mroczny Wrocław!  Osoby zainteresowane będą mogły wyruszcie śladami najstraszliwszych wrocławskich historii już w sobotę, 16 marca o 18:00.

W dzień przyjazny i gwarny, lecz wraz ze zmierzchem zaczyna zmienić oblicze. Piękne zabytki i malownicze uliczki przeobrażają się po zachodzie słońca. Uśmiechy turystów zastępuje niepokój i przerażenie. Nadchodzi Mrok. Z oddali dobiegają odgłosy szybkich uderzeń o granitowy bruk, gdzieś z głębi bramy dobiegł krótki stłumiony krzyk. Wraz z ścielącą się mgłą słychać coraz wyraźniej dochodzące zewsząd jęki i ciche błaganie o pomoc. Wrocław pokazuje swe niepokojące oblicze!!!! Czy to miasto zbrodni?

Chcecie poczuć ciarki na plecach, strach powoli wdzierający się do serc, poczuć obrzydzenie i niesmak, słysząc historie, które dotychczas skrywały mury i ulice miasta?

Ten spacer jest dla tych, którzy zamiast ciepłych kapci, siedzenia przed telewizorem lub w gwarnych restauracjach wolą się przejść i posłuchać ciekawych historii. Całkowicie nowych, dotyczących morderstw, ludzi spod ciemnej gwiazdy, ale i nietypowych stróżów prawa. Podczas wycieczki uczestnicy wycieczki  poruszać się będą po tych obszarach Starego Miasta, które w przeszłości cieszyły się raczej kiepską reputacją. Wąskie ciemne zaułki, zapuszczone podwórka, ale i miejsca, które za dnia przyciągały, a nocą pokazywały prawdziwe oblicze.  Wyprawa rozpocznie się tuż po zachodzie słońca – dlatego w dzień wycieczki należy  ubierać  się ciepło i przygotować się na mroczny spacer.

Informacje o zapisach i kwestiach organizacyjnych wycieczki:

  • Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową: https://hello-poland.pl/sight-events/mroczny-wroclaw-nowa-edycja!-1
  • Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
  • Cena: 35 zł/os.
  • Wycieczka wyłącznie dla osób dorosłych – zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci
  • Wycieczkę poprowadzi Michał Karczmarek – licencjonowany przewodnik miejski

AnPl