WROCŁAW: Wycieczka po osiedlu Wuwa

  • Miejsce wydarzenia: Wrocław
  • Data wydarzenia: 2019/03/16
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wrocław

Hello Poland zaprasza na wycieczkę z przewodnikiem po osiedlu Wuwa (kwartał ulic Wróblewskiego, Tramwajowej, Dembowskiego, Zielonego Dębu i Kopernika), która odbędzie się w sobotę, 16 marca, o godz. 12:00.

Dzięki tej niesamowitej wycieczce będzie można poznać atrakcję, której nie ma w przewodnikach turystycznych, a która przez architektów bezspornie uznawana jest za unikat w skali europejskiej!

Wycieczkę poprowadzi licencjonowana przewodniczka miejska, Pani Iwona Stec. Uczestnicy wyprawy zobaczą między innymi budynek przedszkola, które po pożarze zostało wiernie odtworzone w 2013 roku i dziś stanowi siedzibę Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów. Dodatkowo będzie można odkryć zagadkę, dlaczego zbudowano dwupoziomowe mieszkania w Hotelu Parku – dawnym domu mieszkalnym dla osób samotnych i bezdzietnych małżeństw zaprojektowanego przez Hansa Scharouna. Grupa wycieczki zajrzy również do InfoWuWa – nowo otwartego punktu informacji i spotkań. Przewodniczka oprowadzi uczestników wycieczki  także po reszcie budynków, wprowadzając zwiedzających w fascynujący świat osiedla WuWa!

informacje o zapisach:

AnPl