ZAGÓRZE ŚLĄSKIE: Jarmark Średniowieczny

  • Miejsce wydarzenia: Zagórze Śląskie
  • Data wydarzenia: 2019/05/18 2019/05/19
  • Zobacz inne eventy w mieście: Zagórze Śląskie

Bractwo Zamku Grodno wspólnie z Gminą Walim i Powiatem Wałbrzyskim mają przyjemność po raz kolejny zaprosić wszystkich zainteresowanych średniowieczną tematyką turystów, na kolejną edycję XIV Jarmarku Średniowiecznego. Wydarzenie to odbędzie na Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim tak jak mało to miejsce w poprzednich edycjach.

Fot. użyczone | Plakat Jarmark Średniowieczny 2019.

Impreza ta będzie miała miejsce już niebawem, 18 maja i 19 maja. Stanowi ona wieloletnią kontynuację historycznej tradycji  i niezwykłej skarbnicy wiedzy z zakresu między innymi doświadczeń odtwórców historycznych skupionych w obszarze wczesnego średniowiecza (wikingowie i słowianie), pełnego średniowiecza (okres krucjat) oraz późnego średniowiecza (czasy pełnej zbroi płytowej). Jednakże to nie jedyne atrakcje, które zostały przygotowane dla uczestników jarmarku oraz innych przybyłych gości.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć różne pokazy oraz turnieje nawiązujące bezpośrednio do tematyki średniowiecznej i przeżyć tym samym niesamowitą przygodę, która niewątpliwie zapadnie każdemu na długo w pamięci. Ponadto w czasie jarmarku będzie można  zarówno nacieszyć oczy jak i również nabyć jakiś pamiątkowy upominek dla siebie lub swoich najbliższych w postaci wytworów rzemieślniczych pochodzących z okresu średniowiecza a część z nich będzie można nawet skosztować. Nie zabraknie także pokazu bitwy, która wpisała się już w tradycyjną część tej średniowiecznej imprezy.

Wstęp na jarmark jest bezpłatny

Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatne dlatego też warto w ramach tego odwiedzić muzeum, którego koszt zwiedzenia stanowi zakupiony bilet obejmujący usługę przewodnika.

AnPl