Wyróżnieni za miliony dla przedsiębiorców

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, które powstało z inicjatywy samorządów – w tym Świdnicy – otrzyma nagrodę Banku Gospodarstwa Krajowego.

SSIG zostało wyróżnione spośród kilkuset podmiotów w Polsce, biorących udział we wdrażaniu Inicjatywy JEREMIE. Wręczenie nagrody zaplanowano 19 września w Warszawie podczas ogólnopolskiej Gali Nagród BGK.

Konrad Jabłoński, prezes SSIG przyznaje, że rzadko które stowarzyszenie w mieście i powiecie świdnickim pozyskuje tyle pieniędzy z Unii Europejskiej. Od grudnia 2010 roku, stowarzyszenie zdobyło w pięciu otwartych konkursach aż 20,5 mln zł.

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych powstało w 2001 roku i jest stowarzyszeniem samorządów lokalnych, wspomagającym inicjatywy gospodarcze i społeczno–gospodarcze mieszkańców Powiatu Świdnickiego.

Stowarzyszenie tworzą obecnie samorząd: Powiatu Świdnickiego, Miasta Świdnicy i Gminy Jaworzyna Śląska. Dzięki składkom płaconym przez te gminy możliwe jest m.in. udzielanie wsparcia bezrobotnym, małym i średnim przedsiębiorcom, w tym rozpoczynającym działalność gospodarczą po raz pierwszy.

Inną unikalną formą pomocy w rozwiązywaniu najistotniejszych problemów mieszkańców są konkretne formy pomocy wspólnotom mieszkaniowym, borykającym się ze zdegradowaną substancją budynków, w których przyszło im mieszkać.

(JuAn)

Powiązane artykuły