Za nami XV Toyota Półmaraton Wałbrzych

Podobnie jak przed rokiem, podium na dystansie 21 km zdominowali biegacze z Kenii.

Cały dystans wygrał, spokrewniony z zeszłorocznym zwycięzcą Juliusem Kiprono Lagat’em, Francis Lagat, który uzyskał czas 1:04:51. To nowy rekord wałbrzyskiej trasy, wcześniej wynosił on 1:07:32. Tuż za zwycięzcą znalazł się Ukrainiec Bogdan Semenowycz (1:07:13) oraz Kenijczyk John Mutai (1:07:54).

Najlepszą kobietą została Białorusinka Ola Mazuronov, która znalazła się na 12 pozycji, uzyskując czas 1:18:14. Pierwszym Polakiem został Łukasz Kondratowicz (Kamienna Góra), który zajął 8 miejsce (1:16:07), a Polką Katarzyna Golba (Mielec), która znalazła się na 24 miejscu (1:22:18). Najlepszy wałbrzyszanin, Patryk Łazarski zajął 9 miejsce, z czasem 1:16:33, a wałbrzyszanka, Aleksandra Budzyńska znalazła się na 226 pozycji (1:38:27). Po raz drugi z rzędu w półmaratonie udział wziął Prezydent Roman Szełemej, uzyskując czas o 6 minut i 8 sekund lepszy od ubiegłorocznego, czyli 1:56:43, plasując się na 742 miejscu. Natomiast w pierwszej 600., na miejscu 599 znalazł się Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel, z czasem 1:51:01.

W XV Toyota Półmaraton Wałbrzych wzięło udział ponad 1500 biegaczy.

Dystans 7 km najszybciej pokonał Mariusz Tokarczyk (Legnica) z czasem 0:25:21. Dalej na podium znaleźli się Sławomir Sławiński (Kamienna Góra; 0:25:43) oraz Jarosław Skaruz (Warszawa; 0:27:14). Najlepszą kobietą została Olga Wierzbicka (Racula) z czasem 0:33:50, która zajęła 37 miejsce. Pierwszy wałbrzyszanin, Mirosław Kaczuga dobiegł na 6 miejscu (0:27:40), a wałbrzyszanka, Krystyna Zając znalazła się na 55 miejscu (0:35:12).