Zadbaj o bezpieczeństwo w miejscach publicznych

Według badań przeprowadzonych przez międzynarodową agencję badawczą YouGov jedynie 40% Polaków uważa, że najgorsza faza koronawirusa już za nami. Za nami także kolejny etap odmrażania gospodarki. W jaki sposób zatem zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom, pacjentom, czy użytkownikom obiektu? Rozwiązaniem mogą być naklejki ostrzegawcze, które przypominać będą o zachowaniu odpowiednich wytycznych.

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem

Jeszcze kilka miesięcy temu nie pomyślelibyśmy, że jedną z głównych naszych trosk będzie utrzymanie odległości w miejscach publicznych, częsta dezynfekcja rąk, pilnowanie, by bez potrzeby nie dotykać powierzchni. Przede wszystkim – oczywiście noszenie maseczek. W momencie, w którym coraz więcej sklepów i placówek otworzyło swoje podwoje, ich obowiązkiem stało się zapewnienie utrzymania wymaganych odległości między osobami przebywającymi w środku. Właściciele, czy osoby zarządzające powinny także stworzyć warunki sprzyjające utrzymaniu higieny i bezpieczeństwa. W miejscach publicznych nie jest to łatwe. Z pewnością można się wesprzeć właściwymi komunikatami. Jako że szacuje się, że aż 65% populacji to wzrokowcy, warto to zrobić w formie komunikatu graficznego. Stąd dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w najbardziej newralgicznych miejscach graficznych oznaczeń. Na przykład w takiej formie jak naklejki ostrzegawcze i informacyjne.

Naklejki ostrzegawcze – rodzaje

Wśród rodzajów etykiet znaleźć można:

  • Etykiety ostrzegawcze na podłogę

Zachowują odpowiednią przyczepność do podłóg z materiałów typu: kafelki, panele, beton szlifowany, powierzchnie lakierowane.

  • Etykiety samoprzylepne z nadrukiem informacyjne

Zachowują odpowiednią przyczepność do płaskich powierzchni wykonanych z takich materiałów jak: szkło, glazura, lakierowane drewno i metale, aluminium oraz niektórych tworzyw sztucznych.

  • Etykiety nakazu i zakazu

Zachowują odpowiednią przyczepność do płaskich powierzchni wykonanych z takich materiałów jak: szkło, glazura, lakierowane drewno i metale, aluminium oraz niektórych tworzyw sztucznych, a także powierzchni tapicerowanych i sztucznej skóry.

– Istotnym elementem, na który wielu właścicieli lub zarządców obiektów często zwraca uwagę jest bezproblemowe usunięcie etykiety po okresie użytkowania. – mówi Aleksander Wolny, kierownik Działu Rozwoju Produktu z firmy Etisoft, która produkuje naklejki ostrzegawcze dostępne w ramach oferty Personal Protection.

– Warto także wybrać etykiety, które są odporne na ścieranie oraz działanie środków czyszczących, detergentów i płynu do dezynfekcji. Dzięki temu dłużej zachowają swoją właściwość. – dodaje ekspert z Etisoft.

MaJa

Powiązane artykuły