Zdobądź grant na swój biznes!

Nagrody 10.000 i 20.000 Euro czekają na zwycięzców ClimateLaunchpad, największego europejskiego konkursu dla wczesnych pomysłów biznesowych.

Climate-KIC jest europejską inicjatywą, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania w zakresie wyzwań związanych z ochroną środowiska i powstrzymywaniem zmian klimatu.

Do udziału w projekcie Climate-KIC zaprasza Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA działająca w partnerstwie z Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

W ramach projektu Climate-KIC realizujowane są dwie inicjatywy. Wspomniany na wstępie ClimateLaunchpad – konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych (na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym) z nagrodą 10.000 Euro. Finał konkursu odbędzie się we wrześniu w Amsterdamie. Rekrutacja do konkursu prowadzona jest do dnia 20 maja 2015 r. Mogą w nim wystartować osoby fizyczne, studenci, absolwenci, pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni z całej Polski, jaki i mali i średni przedsiębiorcy (firmy o statusie MŚP istniejące nie dłużej niż 12 miesięcy). Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są wyłącznie on-line poprzez stronę: www.climatelaunchpad.org.

Drugi to Acceleration Program – dla pomysłodawców oraz start-upów z całkowitą pulą grantów na etapie krajowym na poziomie  40.000 Euro. Ponadto finalista programu otrzyma możliwość udziału w Venture Competition, który odbędzie się w październiku w Birmingham (Wielka Brytania) w trakcie Festiwalu Innowacji. W zeszłorocznej edycji 12 finalistów Venture Competition walczyło o nagrodę główną w wysokości 100 tysięcy Euro. Rekrutacja do konkursu prowadzona jest do dnia 30 Lipca 2015 r. Konkurs skierowany jest do osób fizycznych, studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych z całej Polski oraz małych i średnich przedsiębiorców.

Kto może walczyć o grant? Pomysłodawcy działający w następujących obszarach tematycznych: ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne, efektywność energetyczna, zrównoważony rozwój, ochrona klimatu oraz dziedziny pokrewne.

Tutaj znajdziesz 
więcej informacji.

(ANAG)

 

Powiązane artykuły