Zmiany na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego marki Salomon

Korporacja Amer Sports ogłosiła niedawno nominację dyrektora ds. artykułów sportowych i odzieży sportowej oraz doświadczonego globalnego operatora Franco Fogliato na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego firmy Salomon, globalnej marki outdoorowej specjalizującej się w obuwiu, odzieży i sprzęcie do sportów zimowych. Nominacja wejdzie w życie nie później niż 15 marca 2022 r. W tej nowej roli Fogliato poprowadzi globalną ekspansję Salomona, tak aby brand mógł stać się wiodącą marką outdoorową, inspirowaną górami.

 

 – Wkraczając w kolejną fazę rozwoju firmy Salomon, cieszymy się, że możemy powitać Franco w zespole Amer Sports. Franco wnosi świetną mieszankę doświadczeń związanych z globalnym kierowaniem marką w branży odzieży sportowej i wielokanałową wiedzę, która będzie nieoceniona, gdy będziemy przyspieszać. Z przywództwem Franco i głębokim doświadczeniem w inżynierii rentownego wzrostu dla liderów marki odzieży sportowej, jestem przekonany, że Salomon może osiągnąć wyższy poziom – powiedział James Zheng, dyrektor wykonawczy zarządu i dyrektor generalny Amer Sports.

 

Franco wnosi do Salomona ponad dwie dekady doświadczenia w branży artykułów sportowych i odzieży sportowej oraz doświadczenie w kierownictwie wykonawczym. Ma udokumentowane doświadczenie w innowacyjnym budowaniu marki i transformacji wielokanałowej w wiodących światowych markach, m.in. VF The North Face, Billabong Group i Columbia Sportswear Company. Mieszkał w Europie i Ameryce Północnej. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego Global Omni-Channel w Columbia Sportwear z siedzibą w Portland, USA.

 – Salomon to inspirująca marka, która reprezentuje szczyt wzornictwa i innowacji. Jestem zachwycony dołączeniem do tego utalentowanego zespołu, aby poszerzyć historię sukcesów i zbudować nowe możliwości, aby wprowadzić markę w nową fazę rozwoju – powiedział Franco Fogliato.

Fogliato zastępuje Jean-Marca Pameta, który powrócił z emerytury jako tymczasowy lider Salomona w styczniu 2021 roku.

 

O Amer Sports

Amer Sports to wysokiej jakości firma zajmująca się artykułami sportowymi, posiadająca uznane na całym świecie marki w tym Salomon. Arc’teryx. Wilson, Peak Performance, Atomic i Suunto. Zaawansowany technicznie sprzęt sportowy, obuwie, odzież i akcesoria mają na celu poprawę wydajności i zwiększenie przyjemności ze sportu i aktywności na świeżym powietrzu. Działalność Amer Sport równoważy szerokie portfolio produktów i produktów sportowych oraz obecność na wszystkich głównych rynkach

 

 

Oprac. (JuNie)