Zobacz na żywo „Gwiazdy Biznesu”

 W piątek, 09 października, punktualnie o godz. 19:00 rozpocznie się Gala Finałowa Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2020” . Relację online będzie można zobaczyć na stronie stronie www.gwiazdybiznesu.com.pl. Wieczór w Teatrze Miejskim w Świdnicy ujawni, kto zdobędzie prestiżowe statuetki dla najlepszych przedsiębiorstw, samorządów, instytucji oraz osobowości. Laureatów zaprezentuje Tomasz Kammel. Wyjątkowo, z uwagi na pandemię COVID-19 wydarzenie odbędzie się z ograniczonym udziałem publiczności.

Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy „Gwiazdy Biznesu” organizowany jest przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, spółkę FRW Media Group oraz Portal Naszbiznes24.pl. Wydarzenie jest wspierane przez licznych sponsorów i partnerów. Wyboru wszystkich laureatów, na podstawie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, dokonuje Kapituła Konkursu, złożona z niezależnych przedstawicieli znaczących w regionie firm, instytucji otoczenia biznesu oraz samorządowców. Kapitułę „Gwiazd Biznesu 2020” tworzą:

 • Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
 • Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski
 • Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha
 • Beata Moskal-Słaniewska – Prezydent Świdnicy
 • Robert Jagła – Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Zdzisława Leszczyńska-Chruścik – Członek Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Zbigniew Kaczorowski – Przewodniczący Komitetu Regionalnego Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Dorota Sało – Zastępca Dyrektora ds. Zarządzania RPO WD Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej
 • Zbigniew Szczygieł – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
 • Ryszard Sobański – Prezes Zarządu Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowej
 • Arkadiusz Żurek – Dyrektor Generalny Instytutu INTL Sp. z o.o.
 • Krzysztof Witek – Prezes Zarządu Turbojulita Sp. z o.o. Sp. K.

Kapituła 6. edycji Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu” zebrała się w ubiegłym tygodniu w siedzibie organizatora, czyli w Funduszu Regionu Wałbrzyskiego w Wałbrzychu. Jej obradom przewodniczyła Dorota Sało, zastępca dyrektora ds. zarządzania RPO WD Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

– W tym roku już po raz szósty nagrodzimy podmioty, które wnoszą znaczący wkład w rozwój gospodarki województwa dolnośląskiego, wspierają przedsiębiorczość oraz dążą do stałego rozwoju poprzez wdrażanie rozwiązań innowacyjnych i zwiększenie konkurencyjności na rynku – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – Wyróżnimy także instytucje i samorządy za działania i rozwiązania prowadzące do osiągania sukcesów gospodarczych – podkreśla pomysłodawca „Gwiazd Biznesu”.

Laureatów plebiscytu poznamy w piątek, 9 października w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Początek wydarzenia o godz. 19:00. Gwiazdą wieczoru będzie Tomasz Kammel.

Na laureatów czeka osiem statuetek wykonanych przez Dorotę Dziekiewicz – Plich, autorkę m.in. prestiżowego Fryderyka. Dolnośląskie firmy zostaną wyróżnione aż w pięciu kategoriach: Mikro Biznes, Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Ponadto przyznane zostaną nagrody dla Instytucji, Samorządu Przyjaznego Biznesowi i Osobowości.

W tym roku o proces rekrutacji do konkursu i wręczanie nagród pokrzyżowała pandemia COVID-19. W rezultacie o prestiżowe statuetki walczyło zdecydowanie mniej firm niż w latach ubiegłych, a Gala Finałowa z wiosny została przeniesiona na jesień. Zamiast ok. pięciuset osób, będzie uczestniczyło w niej ok. stu gości. Dlatego Fundusz Regionu Wałbrzyskiego zdecydował się na relacjonowanie wydarzenia na żywo w internecie. Streaming z Gali Finałowej „Gwiazd Biznesu 2020” będzie publikowany m.in. na stronie www.gwiazdybiznesu.com.pl.

 

Ikra


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www2/ip803472-1/wp-content/themes/twojbiznes24/partials/article-related.php on line 17