i2 Development idzie na GPW po 60 mln zł

W połowie kwietnia rozpocznie się publiczna emisja akcji spółki i2 Development. Wrocławski deweloper chce zebrać od inwestorów do 58 mln zł.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki działającej w segmencie lokali o podwyższonym standardzie.

To kolejna wrocławska firma deweloperska, która debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Kilka miesięcy temu zrobił to Archicom, a teraz przyszedł czas na i2 Development.

Kilka dni temu Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki, a już w połowie kwietnia rozpocznie się publiczna emisja akcji, w której i2 Development zaoferuje 2 mln nowych akcji serii B, które stanowić będą 20 proc. w podwyższonym kapitale akcyjnym. Większość puli (1,8 mln sztuk) przeznaczona będzie dla inwestorów instytucjonalnych.

Wrocławski deweloper rozpocznie w przyszłym tygodniu road show. Budowa księgi popytu w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia (11 kwietnia poznamy przedział cenowy akcji), a dzień później ruszą zapisy, które potrwają do 19 kwietnia.

Firma zamierza zebrać maksymalnie do 58 mln złotych z emisji akcji. Środki zostaną przeznaczone w większości na zakup gruntów oraz wkłady własne do kredytów inwestycyjnych.

– Środki z emisji chcemy przeznaczyć głównie na dofinansowanie projektów „Bulwar Staromiejski”, „Ogrody Jordanowskie II”, „Księcia Witolda”, „Piękna 58”, „Legnicka”. Łączna wartość tych inwestycji to niespełna 300 mln zł. Dofinansujemy również spółkę zależną KPB, generalnego wykonawcę wchodzącego w skład grupy kapitałowej, który w tej chwili ma podpisanych 8 umów o generalne wykonawstwo na łączną kwotę 177,5 mln zł. Środki pozyskane z emisji dofinansują projekty już realizowane, w zaawansowanej fazie, co minimalizuje ryzyko inwestycji – wyjaśnia Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development

Firma i2 Development powstała w 2012 roku. W ciągu 3 lat spółka osiągnęła pozycję lidera na rynku wrocławskim w segmencie lokali o podwyższonym standardzie. Realizuje również większość inwestycji w ścisłym centrum Wrocławia. Średnio 75% oferty spółki stanowią mieszkania, pozostała część to biura i lokale użytkowe. W 2015 roku spółka sprzedała 420 lokali.

(KrzKr)

Powiązane artykuły