Niesamowite połączenie parku miniatur i arboretum

Minieuroland w Kłodzku to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które łączy Park Miniatur z przepiękną architekturą terenów zielonych tworzących istne arboretum.

Otwarty w lipcu 2015 roku jest jedną z największych atrakcji turystycznych na Ziemi Kłodzkiej. Na powierzchni 20 tys. m² znajduje się obecnie 40 makiet przedstawiających miniatury budowli z Polski, Europy i świata.

Najciekawsze przykłady architektury jak Łuk Triumfalny, kompleks pałacu Zwinger z Drezna, Big Ben czy zamek Książ wyeksponowano w otoczeniu niezwykłego świata roślin – pachnących kwiatów, unikalnych gatunków drzew i krzewów. Zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół założenie parkowe jest idealnym miejscem do relaksu, wypoczynku i ciekawego spędzenia czasu z rodziną. Dla najmłodszych został przygotowany jeden z największych placów zabaw w regionie. Minieuroland to przede wszystkim miejsce dla miłośników przyrody, zapachów i kolorów.

– Od 15 czerwca do końca października miłośnicy przyrody, sztuki i architektury krajobrazu mogą podziwiać wspaniałe wydarzenie – „Festiwal Kwiatów”. W niezwykłej scenerii otaczającej nas natury uczestnicy festiwalu doznają wielu niezapomnianych wrażeń oraz przeżyć estetycznych. Wykonaliśmy około 30 tysięcy nasadzeń jednorocznych kompozycji kwiatowych takich jak: niecierpki, begonie, hortensje, petunie, surfinie, pelargonie, lobularie, mecardonie. Bajeczne dywany kwiatowe, a w nich zatopione perełki architektury sprawią, że każdy będzie mógł poczuć się jak Alicja w zaczarowanym ogrodzie – opowiada Jarosław Ptaszkiewicz, prezes Minieurolandu w Kłodzku.

 

Wszystkie obiekty tworzone są w pracowni znajdującej się na terenie MiniEurolandu i są efektem pracy specjalistów z Polski, Ukrainy i Armenii. Wykwalifikowana kadra architektów, modelarzy, rzeźbiarzy, grafików, plastyków oraz metaloplastyków nieustannie pracuje nad nowymi makietami i dba o najwyższą jakość ich wykonania. Goście parku mogą zobaczyć modelarnię i zapoznać się z procesem tworzenia makiet. Jest to jedna z największych i naj-lepszych modelarni w Polsce. Obecnie zajmuje powierzchnię 100 mkw.

 

UWAGA KONKURS!!!

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia do Parku Miniatur „Minieuroland” w Kłodzku. Aby wygrać wystarczy wysłać e-mail na adres konkurs@naszbiznes24.pl. W tytule wia-domości należy wpisać „Minieuroland”, a w treści swoje imię, nazwisko,numer telefonu oraz miasto pochodzenia. Zwycięzcę powiadomimy telefonicznie o wygranej. (JuAn)

Powiązane artykuły