Akcje i2 Development wycenione

Ustalono cenę maksymalną akcji i2 Development w publicznej emisji. Wyniesie ona 29 złotych. Spółka zakończyła spotkania z inwestorami instytucjonalnymi, a w środę rusza book-building.

i2 Development chce zebrać z rynku do 58 mln złotych. Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych rozpoczną się 14 kwietnia.

Wrocławska spółka i2 Development już od dłuższego czasu komunikowała o wejściu na giełdę. Dom Maklerski BOŚ opublikował raport, w którym analitycy biura wycenili akcje spółki na 29,6 licząc metodą porównawczą lub 35,3 zł licząc metodą DCF. Oznacza to, że cena wyznaczona przez spółkę jest zgodna z oczekiwaniami DM BOŚ.

W ofercie publicznej rozpoczynającej się 14 kwietnia, i2 Development zaoferuje 2 mln nowych akcji serii B, które stanowić będą 20 proc. w podwyższonym kapitale akcyjnym. Większość puli (1,8 mln sztuk) przeznaczona będzie dla inwestorów instytucjonalnych. Zapisy na nie potrwają do 19 kwietnia.

Wrocławski deweloper zamierza zebrać z akcji maksymalnie do 58 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone w większości na zakup gruntów oraz wkłady własne do kredytów inwestycyjnych.

– Środki z emisji chcemy przeznaczyć głównie na dofinansowanie projektów „Bulwar Staromiejski”, „Ogrody Jordanowskie II”, „Księcia Witolda”, „Piękna 58”, „Legnicka”. Łączna wartość tych inwestycji to niespełna 300 mln zł – mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development

Spółka i2 Development powstała w 2012 r. W ciągu 3 lat osiągnęła pozycję lidera na rynku wrocławskim w segmencie lokali o podwyższonym standardzie. Większość jej realizacji znajduje się w ścisłym centrum Wrocławia. Spółka charakteryzuje się wysoką marżą brutto, która sięga średnio 40 proc.

(KrzKr)

Powiązane artykuły