Ameoli będzie szkolić łuczników

ŚWIEBODZICE | Od listopada, świebodziczanie mają szansę poznawać tajniki obsługi łuku. A to za sprawą klubu UKS Ameoli, który w ostatnich dniach listopada zainaugurował swoją działalność.

Początek działalności klubu był naprawdę imponujący. Połączono go z Ogólnopolskimi Zawodami Mikołajkowymi w Łucznictwie, które do hali świebodzickiego OSiR-u ponad dwustu zawodników z całej Polski, reprezentujących różne kategorie wiekowe, a także poziomy wyszkolenia.

Utworzenie klubu sportowego, w którym będą szkolić się łucznicy, było pomysłem Mariusza Anniuka, właściciela działającej w Świebodzicach firmy Ameoli. Firma poza produkcją piankowych systemów opakowań, jest wiodącym producentem mat łuczniczych, wykorzystywanych na zawodach najwyższej rangi. Działając w branży sportowej pan Mariusz postanowił, że zdobyte doświadczenie przeniesie na rodzimy grunt, tworząc ciekawą alternatywę na spędzanie wolnego czasu dla mieszkańców Świebodzic.

Pierwszym krokiem w promocji łucznictwa w mieście był właśnie mikołajkowy turniej. Impreza, choć to dopiero pierwsza edycja pod egidą UKS Ameoli, imponowała pod względem organizacyjnym i logistycznym. Na parkiecie hali ustawionych zostało ponad trzydzieści stanowisk łuczniczych, z których do tarcz mierzyli zawodnicy w pięciu kategoriach wiekowych, a nad poprawnym liczeniem punktów czuwał nowoczesny system komputerowy. O tym, jak dużej rangi były to zawody, świadczyć mogli przybyli goście – nie zabrakło przedstawicieli Polskiego i Dolnośląskiego Związku Łuczniczego, i wybitnych łuczników – halę odwiedził m.in. Jacek Proć, multimedalista Mistrzostw Polski.

Inauguracji działalności klubu UKS Ameoli dokonał Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, nie inaczej, jak za pomocą łuku. Symbolicznym strzałem do tarczy burmistrz dał znak, że Świebodzice cieszą się z kolejnego klubu na sportowej mapie miasta. W podziękowaniu włodarz otrzymał łuk – wręczyli go Mariusz Anniuk i Dariusz Skalny (prezes UKS Ameoli). Choć rywalizacja sportowa toczyła się na parkiecie, nie stanowiła ona jedynej atrakcji, jaką na ten dzień zaplanowali organizatorzy. Przy wejściu do hali odbywał się bowiem festyn zorganizowany przez Centrum Rehabilitacji „Promyk” oraz fundację „Dogonić Marzenia” przy współpracy ze Świetlicą Środowiskową „Tęczowa Gromada”. Na przygotowanych stoiskach można było zaopatrzyć się we wspaniałe ozdoby choinkowe, spróbować pysznych wypieków, a dzieci mogły wziąć udział w grze w „koło fortuny”.

 

życie aglomeracji wałbrzyskiej

 

 

 

Powiązane artykuły