Biżuteria dla smakoszy

Serca z meteorytu, inkluzje w bursztynie, pierścionki ze skamieniałości czy rzymska fibula

W Galerii Handlowej Sky Tower we Wrocławiu pojawiła się nowa marka oferująca biżuterię artystyczną. Galeria Biżuterii Artystycznej Sławomira Dereckiego to jedyne w swoim rodzaju miejsce w Polsce. Powstająca tu biżuteria to propozycja dla prawdziwych koneserów, którzy nie zadowalają się tradycyjnymi wyrobami, a tylko czymś naprawdę wyjątkowym. Te unikatowe rzeczy to na przykład obrączki z meteorytami, czy też pierścionki i wisiorki z elementami biżuterii z czasów starożytnych.

Co jest takiego wyjątkowego w biżuterii z meteorytami? Sławomir Derecki – mistrz złotnictwa i jednocześnie członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Kolekcjonerów i Poszukiwaczy Meteorytów – ma na to bardzo prostą odpowiedz. A mianowicie, że naszą Ziemię w dłoni może mieć każdy, ale fragmenty gwiazd są już tylko dla wybranych.

W ofercie Galerii znajdziecie Państwo biżuterię z szeregiem meteorytów, które przed laty spadły na Ziemię. To chociażby znany na całym świecie meteoryt Gibeon, którego wiek szacuje się na 4,5 miliarda lat, a jego droga z kosmosu zakończyła się w Namibii w pierwszej połowie XIX wieku. Osoby, które chciałyby poznać biżuterię inną od tej z meteorytami, mają również szansę poszukać unikatowych wyrobów powstałych m.in. z pochodzącego z wykopalisk szkła rzymskiego. Mogą wreszcie wybierać wyroby, w których artysta wykorzystuje szereg innych minerałów.

Sławomir Derecki zaprasza do Sky Tower wszystkich, którzy chcą przekonać się o wyjątkowości oferowanych przez niego produktów. Każdy z nich jest wykonywany wyłącznie ręcznie i posiada potwierdzony przez zewnętrznych ekspertów geologii certyfikat autentyczności. To pierwszy taki salon we Wrocławiu.

W Galerii Handlowej Sky Tower na powierzchni 30 tys. mkw. znajduje się 100 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, a parking oferuje 1,5 tys. miejsc. W samym Sky Tower znajduje się również 27 tys. mkw. biur i 231 apartamentów, dla których galeria handlowa stanowi zaplecze zakupowe, restauracyjne i rozrywkowe.

Twórcą koncepcji powstania Sky Tower jest Leszek Czarnecki jeden z najbardziej znanych w Polsce i Europie biznesmenów: twórca i główny udziałowiec spółek LC Corp SA oraz Getin Holding SA. (info. pras.)

Powiązane artykuły