Europejskiej perspektywy dla Sudetów

„Europa małych ojczyzn” – to przewodni temat Dialogu Obywatelskiego z udziałem Elżbiety Bieńkowskiej. Unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz MŚP tym razem spotka się z mieszkańcami Wałbrzycha. Dialog organizowany jest przez Przedstawicielstwo Regionalne KE i Urząd Miasta Wałbrzycha.  Partnerem Wydarzenia jest Dolnośląski Portal Gospodarczy NaszBiznes24.pl

Dialog Obywatelski w Wałbrzychu poświęcony będzie w szczególności przyszłości małych i średnich miast w Europie na przykładzie inicjatywy Sudety 2030. Wspólnie z komisarz Bieńkowską głos zabiorą Prezydent Miasta Wałbrzycha, Roman Szełemej oraz były wojewoda dolnośląski, Rafał Jurkowlaniec. Podczas dyskusji będzie można również porozmawiać o przyszłości i szansach, jakie mają przedsiębiorcy z okolic Wałbrzycha i jaka przyszłość czeka naszą gospodarkę regionalną. To tylko jedne z wielu pytań, na które znajdziemy odpowiedź w trakcie dialogu.

Początek: czwartek 16 maja, godz. 10:00.

Miejsce: Centrum Ceramiki w Starej Kopalni przy ul. Piotra Wysockiego 29 w Wałbrzychu.

Moderator: Wojciech Przybylski – Prezes fundacji Res Publika. ekspert w zakresie polityki europejskiej.

Rejestracja: Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia tel. 71 324 09 00 lub poprzez formularz zgłoszeniowy . Zapisy przyjmowane będą do wtorku, 14 maja. W zgłoszeniu należy podać dane osobowe i nazwę firmy/instytucji.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu przybliżenie obywatelom problematyki unijnej. Odbywają się w różnych miastach Europy od 2012 r. Zaproszeni goście odpowiadają na pytania publiczności, a także wsłuchują się w opinie i propozycje obywateli.

(piw)

 

Powiązane artykuły