FloatFit – w basenie i na desce. Bezpłatne treningi

FloatFit to połączenie surfingu, ćwiczeń w basenie i treningu interwałowego. Zajęcia szturmem podbiły kluby fitness na całym świecie. 12 lipca będzie można bezpłatnie wziąć udział w treningach w Holmes Place OVO Wrocław.

12 lipca klub Holmes Place OVO Wrocław zaprasza na FloatFit Marathon. Certyfikowani instruktorzy poprowadzą nowatorskie zajęcia na specjalnej desce, która unosi się na wodzie.

– FloatFit to jedna z najgorętszych nowości świata fitness. Szturmem podbiła prestiżowe kluby fitness na świecie. W końcu dotarła do Polski do Holmes Place OVO Wrocław – mówi Lidia Zamyłko, regional marketing manager Holmes Place. – Pozwala całkowicie zerwać z rutyną i daje mnóstwo satysfakcji. Pompki, przysiady, różnego rodzaju ćwiczenia rozwijające równowagę odbywają się na wodzie, dlatego bez względu na poziom umiejętności zawsze stają się wyzwaniem. Co ważne, FloatFit daje znakomite efekty w redukcji tkanki tłuszczowej. W trakcie 30 minut ćwiczeń można spalić nawet 400 kilokalorii – mówi Lidia Zamyłko, regional marketing manager Holmes Place.

Istnieje wiele wariantów FloatFit. O godz. 17.15 ruszy wersja Cardio – trening koncentruje się na podniesieniu tętna szybkimi ruchami, co skutecznie spala tkankę tłuszczową. Godzinę później wystartuje grupa Core & Strenght– zajęcia stabilizujące ciało, poprzez wzmocnienie mięśni głębokich (między innymi brzucha i pleców). Z kolei o 19.15 będzie można spróbować wersji Interval– ćwiczeń łączących trening siłowy ze spalającym.

Każdy trening FloatFit poprzedzi rozgrzewka. Uczestnicy przyzwyczają się do deski oraz zapoznają się z ćwiczeniami balansującymi, w celu sprawdzenia swoich możliwości w różnych pozycjach. Część główna treningu to interwał ułożony w różnorodne serie i obwody z wykorzystaniem popularnych ćwiczeń wzmacniających. Sama końcówka to „challange”, czyli próba odpowiedniego napinania ciała i utrzymania równowagi, aby ustrzec się kąpieli. Udział jest bezpłatny.

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem wroclaw@holmesplace.pl lub przez formularz na stronie internetowej Holmes Place. Liczba miejsc ograniczona.

Poza tym w każde sobotnie przedpołudnie, na dziedzińcu OVO Wrocław odbywają się bezpłatne zajęcia w ramach klubu biegowego (godz. 10.30) oraz z jogi (11.30). Na co dzień członkowie Holmes Place OVO Wrocław mają do dyspozycji najwyższej jakości sprzęt, bogato wyposażoną strefę funkcjonalną, basen, a także różnorodny grafik ćwiczeń.

– Zachęcamy do odwiedzania nas w gronie przyjaciół i znajomych. Osoby, które do nas dołączą do końca lipca w ramach program Founder Member otrzymają drugie członkostwo dla bliskiej osoby w prezencie – mówi Lidia Zamyłko.

(MKO)

Powiązane artykuły