Miasto chce sprzedać udziały Śląska Wrocław

Klub piłkarski Śląsk Wrocław jest na sprzedaż. Wrocławski magistrat zaprasza do negocjacji podmioty zainteresowane nabyciem ponad 43 procent udziałów we wrocławskim klubie.

Miasto chce jednak pozostawić sobie „złoty pakiet” akcji, który umożliwi interwencję, gdy w klubie będzie się działo źle.

Nie dalej jak dwa lata temu miasto pozbyło się ponad połowy udziałów w Śląsku. Trafiły one do trzech wrocławskich firm: Inter-System, Hasco-Lek oraz Supra Invest, które utworzyły Wrocławskie Konsorcjum Sportowe.

Urzędnicy od jakiegoś czasu informowali, że docelowo na sprzedaż trafi większość udziałów w Śląsku. I właśnie kilka dni temu władze Wrocławia ogłosiły zaproszenie do negocjacji w sprawie zbycia akcji klubu. Do sprzedania jest 19205 akcji, co stanowi 43,42 proc. kapitału spółki. Wartość nominalna jednej akcji to tysiąc złotych.

Pozostałe ponad 5 procent akcji będzie w rękach gminy Wrocław. Zainteresowani kupnem akcji muszą złożyć oświadczenie w którym zadeklarują nie tylko zakup udziałów, ale także wolę zawarcia umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego.

Chętni do udziału w negocjacjach mają czas do 9 lipca. Wadium, jakie trzeba wpłacić by przystąpić do rozmów wynosi 100 tys. zł.

Powiązane artykuły