Mobbing – zapisz się na szkolenie

Jeszcze tylko dziś można zgłosić się na bezpłatne szkolenie „Mobbing –przeciwdziałanie, reagowanie, konsekwencje i odpowiedzialność”, które odbędzie się  w środę 28 stycznia we Wrocławiu.

Na szkolenie zaprasza Dolnośląska Izba Gospodarcza. Dla członków DIG szkolenie jest bezpłatne, dla niezrzeszonych opłata jest symboliczna – 100 zł plus VAT.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener biznesu, coach, specjalista do spraw marketingu Piotr Stapiński. To doktorant Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu,

Podczas spotkania dowiesz się, w jaki sposób pracodawca powinien wywiązać się z wynikającego z ustawy obowiązku przeciwdziałania mobbingowi, jakie działania może podjąć pracodawca, aby uwolnić się od odpowiedzialności za wystąpienie mobbingu w zakładzie pracy, a także jak odróżnić mobbing od zgodnego z prawem egzekwowania realizacji obowiązków pracowniczych, jak poprawić atmosferę pracy,

jak przeciwdziałać sytuacjom konfliktowym w zakładzie pracy oraz jak pozytywnie wpłynąć na wizerunek firmy i postawę pracowników.

Seminarium adresowane jest do wszystkich przedsiębiorców, a w szczególności do osób zainteresowanych problematyką występowania mobbingu w miejscu pracy. Wystąpienie mobbingu w zakładzie pracy niesie za sobą duże ryzyko utraty reputacji firmy, a także odpowiedzialność cywilną (finansową), a nawet karną pracodawcy. Jeszcze dekadę temu mobbing nie był bezpośrednio sankcjonowany przepisami prawa pracy. Biorąc pod uwagę obecnie narastającą falę tego zjawiska, zwłaszcza nasilającą się w okresie osłabionej koniunktury i bezrobocia, ustawodawca wychodząc naprzeciw potrzebom społeczno-gospodarczym wprowadził prawną regulację mobbingu. Na mocy nowelizacji ustawy  z dnia 14.11.2003 r. został wprowadzony do kodeksu pracy nowy przepis – art. 943 kp. Od dnia 1 stycznia 2004 roku, tj. od dnia wejścia w życie nowelizacji Ustawy Kodeks Pracy, polscy pracodawcy zostali zobowiązani przez ustawodawcę do przeciwdziałania mobbingowi w zakładzie pracy. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest przeciwdziałanie mobbingowi (art. 943 § 1 Kodeksu pracy).

UWAGA: o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o nadsyłanie formularzy zgłoszeniowych do dnia 23 stycznia do godz. 15.00 pod adres: biuro@dig.wroc.pl. Szczegółowych informacji udziela Jowita Cetnar-Kupracz pod nr. telefonu: /71/341 76 80.

Szkolenie odbędzie się w Dolnośląskiej Izbie Gospodarczej przy ul. Świdnickiej 39 we Wrocławiu

Piotr Stapiński

Doktorant Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, trener biznesu, coach, specjalista do spraw marketingu, magister prawa – absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, magister sztuki – absolwent Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz absolwent Podyplomowego Studium Zarządzania i Marketingu na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

Ukończył Szkołę Trenerów Biznesu oraz Szkołę Coachingu Moderator we Wrocławiu. Założyciel Polish Training & Coaching Institute we Wrocławiu. Posiada ponad 7 letnie (od 2007r.) praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z warsztatami oraz 5 letnie (od 2009r.) w prowadzeniu coachingu. Zdobył również doświadczenie sprzedażowe dzięki wieloletniej pracy na stanowiskach Specjalisty ds. handlowych i marketingu – współpracując w tym okresie z firmami, będącymi liderami na Polskim rynku w branżach: ubezpieczeń, marketingu i reklamy, tworzyw sztucznych, zabezpieczeń dla resortów MSWiA oraz usług prawnych. Przekazuje nie tylko teorię, ale przede wszystkim praktyczną wiedzę i umiejętności.

Obecnie prowadzi szkolenia i coaching dla liderów i kadry zarządzającej oraz zespołów sprzedaży na zlecenie kilkunastu mazowieckich, wielkopolskich oraz dolnośląskich firm.

(ANAG)

 

Powiązane artykuły