Półmetek wakacji na Wyspie Słodowej. Program atrakcji na niedzielę 31 lipca

Emocje na Wyspie Słodowej wzrastają wprost proporcjonalnie do temperatury. W ostatni weekend lipca na Wyspie wyląduje najprawdziwszy szybowiec, uczestnicy zaproszeni są też m.in. na zajęcia jogi, warsztaty etnograficzne, zajęcia z tańca towarzyskiego oraz podróż szlakiem wrocławskich krasnali. Atrakcje prowadzone będą w godz. 13.00-19.00, wstęp wolny.

Marzyliście kiedyś o lataniu? W ostatnią niedzielę lipca na Wyspie Słodowej pojawi się pełnowymiarowy szybowiec! Będzie można do niego wsiąść, a także zmierzyć się z niełatwą sztuką latania, słuchając rad profesjonalistów. Instrukcji na temat pilotażu udzielą przedstawiciele Aeroklubu Wrocławskiego.

Na spragnionych odpoczynku czekać będzie strefa relaksu, z elementami jogi i medytacji. Ponadto przy stanowisku Stowarzyszenia Yogis będzie można pomalować twarz, ozdobić ciało zgodnie z tradycyjną sztuką zdobienia – mehendi, a także zasięgnąć inspiracji na temat zdrowej kuchni.

Najmłodszych organizatorzy zapraszają na 25-minutowe warsztaty etnograficzne dotyczące kultury Chin (o każdej pełnej godzinie) oraz Indii (co pół godziny). W ramach miniwarsztatów chińskich dzieci nauczą się jeść pałeczkami oraz spróbują swoich sił w konkursach na przenoszenie drobiazgów oraz chińskiej kaligrafii. Z kolei podczas miniwarsztatów indyjskich uczestnicy będą mogli pograć w indyjską grę „węże i drabiny”, poznają regionalne przyprawy, a na koniec wykonają „mendi”, czyli tradycyjne zdobienie dłoni.

Amatorów aktywnego wypoczynku zachęcamy do nauki podstaw tańca towarzyskiego. Zajęcia dla dzieci i młodzieży do 13. roku życia (w godz. 13:00-14:30 – I grupa oraz 15:00-16:30 – II grupa) poprowadzą uczniowie wrocławskiego Klubu Tańca Ines. Chętni będą mogli wyruszyć też w podróż szlakiem wrocławskich krasnali podczas spotkania autorskiego z Krzysztofem Głuchem oraz poznać najnowsze propozycje książkowe Wydawnictwa Emka. Warsztaty śpiewu dla rodziców poprowadzi Narodowe Forum Muzyki.

Na półmetku wakacji skupmy się na naszym zdrowiu i urodzie. Centrum Medyczne Synexus przeprowadzi pomiary: ciśnienia, tkanki tłuszczowej oraz BMI, a także udzieli wskazówek z zakresu zdrowego żywienia. Z kolei przy stanowisku salonu Agnieszka Gajda-Juzak Hair Designer będzie można dowiedzieć się, jak kompleksowo zadbać o swój wygląd. Będą: Agnieszka Gajda-Juzak – właścicielka salonu fryzjerskiego, Kasia Skoczylas – dyplomowana wizażystka i stylistka, Małgorzata Raginia – farmaceutka z wieloletnim doświadczeniem, która udzieli porad z zakresu kosmetologii, oraz Łukasz Kowalczyk – trener zdrowia. W doborze odpowiednich kosmetyków, jak co tydzień, pomagać będzie firma Oriflame.

Nie zabraknie też stałych punktów programu. Podczas niedzielnego pikniku pogramy w gry planszowe, a w warcaby – z zawodnikami OKS Sokół Wrocław oraz zmierzymy się z łamigłówkami w Tkalni Zagadek – escape room.

Uśmiech na twarzach uczestników zapewni nadworny klaun Wyspy Słodowej – Tomasz Żytka, z kolei o pełny żołądek zadbają wrocławskie food trucki.

Udział w pikniku jest BEZPŁATNY.

Więcej informacji o wydarzeniach na Wyspie Słodowej na wyspa.wroclaw.pl oraz facebook.com/WyspaNaWeekend

W razie niepogody piknik może zostać odwołany.

Wydarzenia na Wyspie Słodowej organizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami. Program „Wyspa na Weekend” jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

wyspa_niedziele_A3_31-02

(MKO)

Powiązane artykuły