Producenci foteli lotniczych i zaworów kulowych inwestują w Dzierżoniowie

Firma Franklin – producent foteli lotniczych oraz firma Broen – producent zaworów kulowych to pierwsze podmioty, które zdecydowały się zlokalizować swoją produkcję w drugiej hali Invest-Park Development. Do wynajęcia jest jeszcze pomieszczenie o powierzchni 330 m2 oraz część biurowo–socjalna o powierzchni ok. 250 m2.

Firma Franklin dopiero rozpoczyna działalność w Dzierżoniowie, dla Broena to już kolejny zakład (Broen funkcjonuje w dzierżoniowskiej podstrefie WSSE od 2001 roku).

Invest-Park Development jest spółką budującą nowoczesne hale pod wynajem. Jednym z jej udziałowców jest Dzierżoniów. Pierwszą taką halę w mieście oddano do użytku w 2011 roku. Od tego czasu działalność prowadzą w niej dwie firmy. Zaraz po jej zagospodarowaniu zapadła decyzja o budowę kolejnej.

– Udział w spółce miał w założeniu podnieść konkurencyjność Dzierżoniowa przy zdobywaniu kolejnych inwestorów. Wynikająca z analizy potrzeb rynku oferta bardzo szybko spotkała się z zainteresowaniem. To kolejne wzmocnienie dzierżoniowskiej gospodarki – mówi burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun.

Dzierżoniowski Park Przemysłowy znajduje się przy w pobliżu Dzierżoniowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (przy ul. Strefowej).

ANAG

Powiązane artykuły