Volkswageny Crafter dla polskiej policji

Volkswagen Samochody Dostawcze zakończył właśnie realizację kontraktu na dostawę samochodów dla polskiej policji. Do komend wojewódzkich policji trafiły 124 produkowane w Polsce Volkswageny Craftery w specjalnej zabudowie przystosowanej do potrzeb tej służby mundurowej.Przekazane policji samochody, to najnowsza wersja produkowanego w Białężycach k. Wrześni Volkswagena Craftera.

  • Komenda Główna Policji zakupiła 124 nowe Volkswageny Crafter• Komenda Główna Policji zakupiła 124 nowe Volkswageny Crafter
  • Do komend wojewódzkich trafiły VW Crafter z silnikami 2.0 TDI o mocy 177 KM
  • Zabudowa specjalna na potrzeby policji przygotowana przez firmę AMZ Kutno

 

Pojazd w wersji Furgon wyposażony jest w silnik 2.0 TDI o mocy 177 KM, automatyczną skrzynię biegów i zabudowę specjalną do potrzeb policji przygotowaną przez specjalizującą się w tego typu realizacjach firmę AMZ Kutno.

-Zakończyliśmy właśnie realizację dostaw samochodów w ramach przetargu publicznego ogłoszonego przez Komendę Główną Policji w roku ubiegłym. Zanim jednak do niego doszło, jeszcze w roku 2019 razem z innymi producentami pojazdów braliśmy udział w dialogu technicznym, w którym wspólnie z policją pracowaliśmy nad koncepcją takiego samochodu – mówi Artur Jakubiak, kierownik ds. przetargów i zabudów Volkswagen Samochody Dostawcze. – Bardzo się cieszymy, że polska policja użytkować będzie solidne i funkcjonalne Volkswageny Craftery produkowane w polskiej fabryce w Białężycach k. Wrześni.

Nowy policyjny Volkswagen Crafter przeznaczony dla służb prewencji, przystosowany jest dla 7 policjantów wraz z wyposażeniem. Jego wnętrze, przygotowane przez AMZ Kutno, podzielone jest na trzy przedziały: pierwszy przedział to miejsca dla kierowcy i dowódcy, drugi to miejsca siedzące dla 5 policjantów, a trzeci to przedział na sprzęt służbowy.

Na autach zamontowano również zestawy ochronne szyb oraz system uprzywilejowania w ruchu drogowym.

Kontrakt zrealizował dealer marki Volkswagen Samochody Dostawcze, Grupa Cichy-Zasada, Oddział Centrum Poznań. Wydania samochodów trwały sukcesywnie od grudnia 2020, do marca 2021. Nowe Volkswageny Craftery zastępować będą pojazdy zakupione przez policję w latach ubiegłych.

Oprac. (Ikra)

Powiązane artykuły