W maju ruszają spływy pontonowe

Gospodarka i ruch turystyczny w najbliższych tygodniach będą stopniowo odmrażane. Już 4 maja będzie można wyruszyć na spływ kajakowy Przełomem Bardzkim.

– Otwarcie sezonu początkiem maja jest wynikiem rozpoczęcia drugiego etapu rozmrażania gospodarki. Nasza firma znalazła się w wymienionych formach uprawiania sportu, kajaki/łódki, ogólnie infrastruktura wodna, zatem możemy otwierać – mówi Mariusz Dubiel ze Spływy Pontonowe Ski-Raft.

Firma Ski-Raft obsługuje kilkadziesiąt tysięcy turystów podczas jednego sezonu, co czyni ich jedną z największych firm organizujących tego typu aktywności w Polsce i Europie.

Spływ pontonowy lub kajakowy w Bardzie to szansa przeżycia fantastycznej przygody w towarzystwie pięknych, malowniczych widoków jakie ukazuje przyroda.

Ile zapłacimy w tym roku za spływ kajakiem lub pontonem?

– Cennik zbliżony jest do poprzednich sezonów. Koszt spływu rodzinnego 2+2 to 35 zł za osobę, gdzie dla 3 i kolejnego dziecka bilety są w cenie 10 zł za osobę. Bilety ulgowe i grupowe są w cenie 39 zł, a bilety normalne w cenie 45 zł za osobę. Mamy też w tym roku opcję „tanio w tygodniu”, oznacza to, że w dniach od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych ustawowo, wszystkie bilety normalne będzie można kupić w cenie biletu ulgowego – mówi Mariusz Dubiel.

– Mamy 2 osobowe kajaki, z możliwością spływu z dzieckiem jako 3 osoba. Posiadamy również kajaki turystyczne dla pojedynczych osób. Pontony mają wyporność 650 kg, zatem może to być np. rodzina z 4 dzieci. Przy osobach dorosłych, wygodnie jest by pływało do 6 osób – dodaje.

Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim to niezapomniana wyprawa przez liczne meandry Nysy Kłodzkiej. Oprócz zachwycających widoków, uczestnicy spływu będą mieli okazję zrobić zdjęcia fascynującym mieszkańcom tej pięknej okolicy – mowa tu o zwierzętach takich jak czaple, sarny, perkozy, a z odrobiną szczęścia nawet muflony! W czasie pandemii Ski-Raft przygotowany jest także aby spełnić wszelkie wymogi sanitarne.

– Dozowniki na płyny dezynfekujący do rąk będą ulokowane na przystaniach. Na starcie spływu i na końcu, są oczywiście dostępne łazienki z ciepłą wodą, by móc umyć ręce. Kajaki oraz pontony, oprócz mycia, będą również dezynfekowane odpowiednimi preparatami. Kamizelki, które były do tej pory tylko prane i dezynfekowane, będą też ozonowane. Do tego, posiadamy ich na tyle dużo, że będą wydawane co 3 dni od użycia. Autokary którymi przewozimy uczestników, będą zabierać mniejszą liczbę osób. W środku zainstalowaliśmy przegrody izolujące. Auta będą dezynfekowane oraz ozonowane. Zakładamy, że wymogi podczas spływu będą takie, jak podczas przebywania w lesie, więc maseczki będą obowiązkowe w miejscach kontaktu z innymi uczestnikami (przystanie, auta itd.). Po rozpoczęciu spływu, będzie je można zdjąć. Jest to na razie nasza interpretacja i możliwe, że odgórnie będzie inny przykaz. – komentuje Mariusz Dubiel.

Pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na gospodarkę i turystykę. Zachęcamy zatem do korzystania z lokalnych atrakcji i wspierania lokalnych firm, takich jak Ski-Raft. Firma bierze udział w akcji „Voucher Turystyczny”.

– Vouchery można kupić bezpośrednio u nas w firmie. Obecnie skutki epidemii są ogromne, gdyż od 13.04 do dziś mieliśmy odwołane wszystkie imprezy oraz zerowy ruch turystyki indywidualnej. Mamy odwołane wszystkie wycieczki szkolne na ten sezon i duże imprezy firmowe. Liczymy na fakt, iż może turystyka krajowa ruszt po wprowadzaniu kolejnych etapów odmrażania, choć już teraz wiemy, że na powrót z lat poprzednich, będzie potrzeba kilku sezonów  – podsumowuje Mariusz Dubiel

BaPu

 

 

Powiązane artykuły