Wioski w Baryczy spełniają marzenia?

Wioska spełnionych życzeń? Czemu nie.

W Doliny Baryczy zrealizowano temat wniosek tematycznych.

– W dzisiejszych czasach do tego, aby życie na wsi stawało się bardziej dostatnie i ciekawsze, nie wystarczą już stare, sprawdzone sposoby – mówią inicjatorzy projektu. – Świat się zmienia i wieś także. Dzisiaj wsi potrzebne są pomysły na działanie. Pomysły, które budując na tradycjach wiejskiego życia, jednocześnie biorą pod uwagę nowe trendy w gospodarce i kulturze. Każda wioska, która chce się rozwijać, musi swój pomysł sama wypracować i wprowadzić w życie.

Przedstawiciele aktywnych wiosek w Dolinie Baryczy pojechali po naukę w okolice Koszalina, do tamtejszych społeczności pracujących metodą wiosek tematycznych. Wioski te to: Sierakowo – wioska Hobittów, Paproty – wioska labiryntów, Dąbrowa – wioska zdrowego życia, Iwięcino – wioska końca świata i Podgórki – wioska bajki i rowerów. Inspiratorem tych działań jest Wacław Idziak, znany animator rozwoju wsi.

Wioski z Doliny Baryczy wymyśliły więc swój pomysł na promocję. Mamy wioskę smaków i rzemiosł (Lędzina), zmysłów (Dziewiętlin), dobrych życzeń (Kolęda), wioska przygody (Przygodziczki), żywego szlaku turystycznego (Ruda Żmigrodzka). Skąd takie tajemnicze nazwy? Zapraszamy do Doliny Baryczy, by się przekonać.

(Pa)

Powiązane artykuły