Ze „ścieków” na New Connect

Wrocławska firma Geotrans, specjalizująca się w gospodarce ustabilizowanymi komunalnymi osadami ściekowymi bardzo prężnie się rozwija. Już niebawem zadebiutuje na rynku New Connect.

To jednak nie koniec ambicji wrocławskiej firmy. Geotrans zamierza w niedługim czasie pojawić się na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

Firma Geotrans działa na rynku gospodarki odpadami od 2009 roku. Firma specjalizuje się w odbiorze i gospodarowaniu ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych, rekultywacji składowisk i terenów zdegradowanych oraz zagospodarowaniu ubocznych produktów spalania.

Wrocławska firma zamierza wprowadzić akcje spółki do notowań na rynku NewConnect. Prezes firmy, Przemysław Weremczuk, zapowiada, że nastąpi to do końca sierpnia.

Geotrans w swoim segmencie jest jedną z czołowych firm na rynku. Ambicje włodarzy są jednak spore i zamierzają zdobyć pozycję lidera rynku. Prezes nie wyklucza konsolidacji rynku. Firma zamierza się skupić na rozbudowie oferty o zagospodarowanie odpadów przemysłowych. Jeżeli ten plan się powiedzie, firma zamierza w 2017 roku przenieść się na główny parkiet GPW.

Obecnie Geotrans działa w siedmiu województwach, a tylko w tym roku otwarto oddziały w Małopolsce, Śląsku i Wielkopolsce. Do końca przyszłego roku pojawi się jeszcze sześć kolejnych lokalizacji.

(KrzKr)

Powiązane artykuły