Zwiedzamy za pół ceny

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to ogólnopolska akcja, której wiosenne wydanie planowanie jest na weekend 9 – 11 marca. W te dni będziemy mogli skorzystać z atrakcji turystycznych w wyjątkowo korzystnej cenie. Również w naszym regionie atrakcje turystyczne przygotowały na te dni specjalną ofertę.

Akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym. W tych dniach możemy skorzystać z 50% zniżki na wybrane usługi turystyczne w całym kraju.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

Przejazd specjalnym pociągiem po tzw. Trasie Parowozowej za pół ceny. Skład tworzy lokomotywa EUTZ OMZ 122R 33124 z 1940 r. – najstarszy czynna pociąg spalinowy w Polsce oraz wagon letni. W trakcie przejazdu grupie towarzyszyć będzie Przewodnik. Cena biletu – 5 zł.

Wieża Ratuszowa w Świdnicy

Bezpłatne zwiedzanie wieży ratuszowej.

Muzeum Dawnego Kupiectwa

Świdnickie muzeum powstało w 1967 roku. Jest to jedyne tego rodzaju muzeum w Polsce, które szeroko zajmuje się tematem handlu w dawnych czasach i posiada tak wiele eksponatów z nim związanych. Cena biletów: normalne 3 zł, ulgowe i wycieczkowe 2 zł.

Sanatorium Cis w Szczawnie – Zdroju

Weekendowy odpoczynek w Sanatorium 2 dni za 110 zł (2 osoby).

Park Wielokulturowy Stara Kopalnia

Nocleg w Starej Kopalni za pół ceny.

Muzeum Porcelany

Muzeum zostało założone w 1908 roku przez Towarzystwo Starożytności Ziemi Wałbrzyskiej powołane z inicjatywy Juliusa Joppicha i otrzymało nazwę Muzeum Starożytności Ziemi Wałbrzyskiej. W muzeum możemy zobaczyć około 10,5 tys. obiektów ceramicznych. Historyczna i współczesna porcelana użytkowa, dekoracyjna oraz galanteria, a także dzieła współczesnej ceramiki artystycznej i unikatowej. Najliczniejszą grupę wśród obiektów Działu Ceramiki stanowi porcelana szkliwiona. Ponadto znajdują się tu również zbiory biskwitów (porcelana nieszkliwiona), kamionki, fajansu, majoliki, terakoty, a także innego tworzywa ceramicznego. Ponadto w muzeum znajdziemy wiele dzieł sztuk plastycznych z zakresu malarstwa, grafiki i rzeźby oraz rzemiosła artystycznego. Cena biletów: normalny 6 zł, ulgowy 3,5 zł.

Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim

XIII-wieczna perełka wśród średniowiecznych warowni. Wybudowana na szczycie wzniesienia Choina, góruje nad malowniczą Doliną Bystrzycy Świdnickiej. Średniowieczna historia, a także baśnie i legenda o Księżniczce Małgorzacie pobudzą wyobraźnię niejednego zwiedzającego! Na trasie zwiedzania znajdują się m.in.: średniowieczna sala tortur, sala rycerska, sala myśliwska, studnia na dziedzińcu zamkowym, wieża zamkowa z tarasem widokowym. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Jezioro Bystrzyckie oraz zapora wodna w Lubachowie stanowiące odpowiednio przyrodniczą i inżynieryjną atrakcję turystyczną regionu. Cena biletów: normalny 8 zł, ulgowy 7 zł. Zniżka nie dotyczy biletu łączonego.

Sztolnie Walimskie – Kompleks RIESE

Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę prace budowlane pod kryptonimem „Riese” (po polsku oznaczającego „Olbrzym”). Budowa nie została ukończona, a jej pozostałością jest szereg obiektów owianych mgłą tajemnicy, co do ich przeznaczenia. Istnieją hipotezy, iż mogła być to budowa podziemnych fabryk zbrojeniowych bądź kwatery dla Naczelnego Dowództwa III Rzeszy. 500-metrowa podziemna trasa turystyczna została wzbogacona m.in. o: efekty audiowizualne, makietę bomby latającej V1, eksponaty z czasów II wojny światowej, wystawę tematyczną „AL Riese – filie KL Gross-Rosen w Górach Sowich”. Ceny biletów: normalny 8 zł, ulgowy 7 zł.

Twierdza Srebrna Góra

Unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jeden z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektów fortyfikacji epoki nowożytnej.

(Kris)

 

Powiązane artykuły