Dworzec w Jaworze będzie wyremontowany

To już pewne! Budynek dworca kolejowego będzie remontowany. List intencyjny w tej sprawie podpisali burmistrz Jawora Emilian Bera i dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP we Wrocławiu Tadeusz Szulc. Dzięki porozumieniu gminy Jawor z PKP S.A. dworzec doczeka się gruntownego remontu. Pierwsze prace wystartują już w 2016 roku.

– To ważny dzień dla Jawora. Jeden z naszych pięknych zabytków odzyska swój dawny blask. Do tej pory budynek dworca niszczał i nie było pomysłu, jak go uratować. Cieszę się, że nasze rozmowy z przedstawicielami PKP doprowadziły do tego, że dzisiaj znane są już konkrety odnośnie decyzji i terminów rozpoczęcia prac remontowych – mówi burmistrz Jawora, Emilian Bera.

Już w marcu 2015 r. burmistrz Jawora Emilian Bera spotkał się z przedstawicielami PKP S.A., gdzie omówiono problem niszczejącej infrastruktury kolejowej na terenie miasta. Podpisano porozumienie a podpisany pod koniec października 2015 r. list intencyjny zawiera konkretne zapisy dotyczące przebudowy dworca.

– Prace modernizacyjne planujemy rozpocząć już w przyszłym roku – zapewnia dyrektor zarządzający nieruchomościami PKP we Wrocławiu Tadeusz Szulc.

– Oczywiście ważna jest także deklaracja, że we współpracy z samorządem zagospodarujemy powierzchnię dworca z przeznaczeniem na realizację zadań własnych samorządu. – dodaje dyrektor PKP.

Jak podaje PKP S.A. w sumie od czerwca 2014 r. do czerwca 2015 r. wyremontowano na Dolnym Śląsku 60 dworców za ponad 14 mln zł. Listę planowanych inwestycji dworcowych na Dolnym Śląsku w kolejnym okresie 2015-2017 r. otwiera Jawor. Łącznie zmodernizowanych ma być 20 obiektów.

(MIRKA)

Powiązane artykuły