Schweiker: ruszyła budowa (foto)

Zgodnie z naszą zapowiedzią, dzisiaj firma Schweiker Sp. z o.o. rozpoczęła budowę fabryki w Komornikach (gm. Środa Śląska) na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To największa tego typu inwestycja firmy w ponad 80-letniej historii przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją okien, drzwi oraz rolet z PCV i aluminium.

W uroczystości symbolicznego rozpoczęcia budowy wzięli udział m.in. Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Stephen Schweiker, właściciel firmy Schweiker Sp. z o.o. oraz lokalni samorządowcy.

Na działce w Komornikach stanie zakład produkcyjny o powierzchni 13 tys. m² wraz z biurowcem. Pracę w koncernie znajdzie ok. 30 osób. Firma Schweiker Sp. z o.o. uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności w LSSE w maju br.  Na działce o powierzchni ok. 5 ha stanie zakład z liniami produkcyjnymi o wydajności 100 tys. okien rocznie oraz linia do foliowania profili i produkcji rolet. Całość inwestycji pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych i zgodnie z planem ma zostać zakończona w czerwcu 2015r.

Schweiker działający od 1931 roku należy do piątki największych producentów okien, bram i rolet w Niemczech. Obecne koncern posiada swoje oddziały w Polsce, Bośni-Hercegowinie i na Węgrzech. Wachlarz oferowanych produktów obejmuje drzwi i profile drzwiowe, rolety zewnętrzne, markizy, moskitiery nadokienne oraz żaluzje. Od 17 lat firma działa pod Wrocławiem. Teraz rozszerza produkcję w Polsce inwestując na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

(Pa)

Powiązane artykuły