W sobotę najszybszy Grzyb – RELACJA FILMOWA

 

Trwa ściganie w ramach pierwszej rundy LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po pierwszym etapie 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE, rozegranym w sobotę prowadzi Grzegorz Grzyb. Na drugiej pozycji jest Filip Nivette, trzeci Tomasz Kuchar.

43. Rajd Świdnicki-KRAUSE – WYNIKI NA ŻYWO

43. Rajd Świdnicki-KRAUSE ruszył w sobotę, a ceremonia z udziałem władz miasta, regionu i gości odbyła się tradycyjnie na Rynku w Świdnicy.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia zawodów przedstawiono działania promocyjne, które mają zwiększyć popularność LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Postawiono przede wszystkim na współpracę z TVP Sport, Wirtualną Polską, Przeglądem Sportowym i magazynem WRC.

W sezonie 2015 na zawodników LOTOS RSMP będzie czekać nowa nagroda. Wszyscy zawodnicy będą walczyć o Puchar Przeglądu Sportowego.

Już na 43. Rajdzie Świdnickim-KRAUSE odbędzie się pierwszy odcinek specjalny liczony do klasyfikacji Pucharu Przeglądu Sportowego. Drogą losowania, będzie to oes nr 3 Rościszów-Walim.

Wśród dodatkowych atrakcji, które na pewno ucieszą zwycięską załogę będzie ekskluzywny wywiad na łamach gazety, publikowany również w internecie.

Tuż po uroczystości startu załogi udały się na pierwszą pętlę, podczas której miały do pokonania dwa odcinki specjalne.

Na OS 1 najlepszym czasem popisał się Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem. Niestety załoga Forda Fiesty R5 podczas kolejnego odcinka opuściła drogę, a powrót na trasę zajął jej ponad 8 minut i kosztował ogromny spadek w klasyfikacji generalnej Rajdu.

Liderem po pierwszym etapie i czterech odcinkach specjalnych zostali Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5). Na drugiej pozycji są Filip Nivette z Kamilem Hellerem (Ford Fiesta R5). Trzecie zajmują Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim (Ford Fiesta R5). Czwarty jest Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (Ford Fiesta R5). Maciej Oleksowicz z Michałem Kuśnierzem znajdują się na piątej pozycji i startują również Fordem Fiestą R5.

Trzeci odcinek specjalny wylosowany podczas Ceremonii Startu, jako biorący udział w klasyfikacji Pucharu Przeglądu Sportowego, padł łupem Filipa Nivetta i Kamila Hellera.

RSMP.TV – podsumowanie pierwszego etapu 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE

W niedzielę, 26 kwietnia 2015 to drugi etap 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Do pokonania jest 5 oesów.

Etap 2 – niedziela, 26 kwietnia 2015r.

OS 5/7 Kamionki – Jawornik – 9:00, 12:40

OS 6/8 Dziećmorowice-Walim – 10:00, 13:40

OS 9 Świdnica (Power Stage) – 15:08

Meta Rajdu – Świdnica, Rynek – 15:30-16:30

Miasteczko Rajdowe – Świdnica, Stadion OSiR

ZOBACZ TRASĘ

(piw)

fot. Krzysztof Babisz oraz Automobilklub Sudecki

 

 

 

Powiązane artykuły